اولین ساعت مچی هوشمند بریل درجهان برای افراد نابینا

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند....

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند....

اولین ساعت مچی هوشمند بریل درجهان برای افراد نابینا

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۷۲۶ بازدید

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند. از این رو شرکت های زیادی برای پاسخ به این نیاز از siri و دیگر تکنولوژی هایی که بتواند خط بریل را پشتیبانی کند استفاده کردند.

اما برای تکامل یافتن و پاسخ درست به نیاز نابینایان، یک شرکت کره ای به نام " دات" غریب به 3 سال به صورت تخصصی روی این زمینه تحقیق کرد تا در نتیجه بتواند ساعت مچی هوشمندی را به بازار ارائه کند که علاوه بر پشتیبانی خط بریل برای نمایش زمان، با اتصال به گوشی کارایی های دیگر نیز برای نابینایان داشته باشد تا حس جدیدی را با لمس صفحه آن تجربه کنید.

نحوه استفاده از ساعت هوشمند دات:

افراد نابینا می توانند از طریق بلوتوث، ساعت را به تلفن همراه خود متصل کنند و با استفاده از نقطه های کوچکی که بر روی صفحه نمایش ساعت به وجود می آید، به کمک دو کلیدی که در کنار قاب آن قرار داده شده، پیام هایی را ارسال یا دریافت کنند.

خواندن این پیام ها، از طریق برجستگی های 4 کاراکتری خط بریل، روی صفحه نمایش صورت میگیرد و سرعت تغییر نمایش پیام روی صفحه نمایشگر ساعت، به میزان سرعت خواندن شخص قابل تنظیم است. این پیام ها می تواند از طریق سوشال ها (واتساپ، توییتر و …) باشد.

از آنجایی که قبلا تلاش شده بود تا ساعت های مخصوص نابینایان به صورت صوتی به کمکشان بیاید، در تکنولوژی ساعت هوشمند دات، قابلیت انتقال پیام ها بصورت و نوشتن پیام مورد نظر با خط بریل و انتقال آن به شخص دیگر هم فراهم شده تا حریم شخصی فرد بدون نیاز به صوت نیز محافظت شود.

همچنین بدون دیدن و تنها با لمس صفحه می توانند متوجه شوند چه شخصی با آنها تماس گرفته است. از طریق لرزش ساعت روی مچ متوجه تماس می شوند و نام شخص به صورت بریل روی صفحه نمایش ساعت نوشته می شود تا در صورت نیاز با فشردن یک دکمه تماس را رد کنند یا پاسخ دهند.

از قابلیت های دیگر ساعت مچی هوشمند دات، امکان تنظیم زنگ هشدار و تایمر است که می توان به آن اشاره کرد.

برای شارژ این ساعت هم، از تکنولوژی استفاده شده تا میزان مصرف باتری به حداقل برسد. در نتیجه با یکبار شارژ ساعت مچی 7 تا 10 روز بعد باتری آن نیاز به شارژ مجدد ندارد.

نکته کلیدی در ساعت مچی دات، قیمت مناسب با کیفیت و کارایی بالاست. هوشمند بودن این ساعت ها توانسته گزینه ایده آل برای نابینایان باشد تا بتواند آنها را با تکنولوژی روز نیز همراه کند.

همچنین ساعت مچی هوشمند دات، موفق به کسب جایزه های بین المللی زیادی در طراحی شده است. صفحه گرد بدون عقربه، با بند نرم حصیری که روی دست جلوه زیبایی ایجاد می کند. این ساعت وزن 60 گرمی دارد که برای استفاده روزانه و مداوم هیچ سنگینی روی مچ حس نمی شود.

ساعت مچی دات واچ مدل Dot smart watch

در صفحه این ساعت مچی ویژگی "تاریخ" دارد که نمایش 31 روز ماه را بر عهد دارد لازم به ذکر است که در ماه هایی که 30 و یا 29 روز میباشند تغییر زمان باید به صورت دستی انجام شود تاچومتر نام معیاری است که به صورت مدرج بر روی صفحه ساعت‌های آنالوگ حک می‌شود. این معیار برای محاسبه سرعت بر حسب زمان طی شده در یک مسافت مشخص یا محاسبه مسافت طی شده بر حسب سرعت در یک زمان مشخص کاربرد دارد. محاسبه پارامترهای یادشده (سرعت یا مسافت) با استفاده از این وسیله ارتباطی به واحد اندازه‌گیری (مانند کیلومتر،مایل ،.. ) ندارد و می‌توان از هر واحدی استفاده کرد مشروط بر اینکه در تمام محاسبات فوق یک واحد در نظر گرفته شود. طرز کار تایمر در این ساعت شاید به نظر با ویژگی کرنومتر یا کرنوگراف یکی باشد اما شما زمانی اهمیت آن را متوجه میشوید که نخواهید حتی 10/1 ثانیه وقتتان از دست برود . نحوه استفاده از این ویژگی به این صورت است که شما یک تایم را برای انجام کاری در نظر خواهید گرفت برای مثال (1:53” ) و تایمر شروع به شمارش معکوس میکند تا زمانی که به شما (00:00) را نشان دهد و شما وقتتان به پایان میرسد. بند های حصیری جزو طراحی های مدرن در ساعت مچی ها هستند که با استقبال زیادی هم روبرو شدند. نوع بافت این بند ها، باعث می شود خیلی نرم و راحت با فرم دستان شما شکل بگیرد و دور مچ تان بسته شود. این ساعت مچی در برابر مرطوب شدن و پاشیدن آب روی آن مقاوم است اما برای شنا کردن گزینه مناسبی نیست. به کمک ویژگی بلوتوث در ساعتتان، قادر خواهید بود تا آن را بروز نگه دارید و حتی می توانید به وسیله ی نرم افزار مخصوص همان ساعت که تهیه شده برای سیستم عامل های اندروید و iOS ، به صورت دستی، ساعت را از طریق تلفن همراه هوشمند خود تنظیم نمایید. همچنین به وسیله ی نرم افزار های مختلفی که برای هر ساعت ممکن است متفاوت باشد، عملکرد های مختلف نیز خواهید داشت. ویژگی بلوتوث هم در ساعت های آنالوگ و هم دیجیتال به کار برده میشود.

دیدگاه خود را بیان کنید

WhatsApp Logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای زمان اوران امید اریا محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2