درباره ساعت امگا

امگا "Omega"، یکی از معروف‌ترین برندهای ساعت سازی لوکس در جهان است که در حال حاضر تابع گروه سواچ است....

امگا "Omega"، یکی از معروف‌ترین برندهای ساعت سازی لوکس در جهان است که در حال حاضر تابع گروه سواچ است....

درباره ساعت امگا

چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۸۰۲ بازدید

تاریخچه ساعت امگا

شرکت سوئیسی تولید کننده ساعت امگا در سال ۱۸۴۸ میلادی توسط شخصی به نام لویس برندت در یک فضای کار خیلی کوچک در شهر برن سوئیس تاسیس شد.

این شرکت به تدریج و در یک بازه زمانی نه چندان طولانی به یکی از بزرگترین برندهای صنعت ساعت سازی در جهان تبدیل شد و توانست شهرتی جهانی برای خود کسب کند.

در زمان تاسیس آقای لویس برندت تنها جوانی ۲۳ ساله بود و بعد از این که موفقیت های فراوانی در زمینه تولید ساعت امگا به دست آورد مالکیت این برند را به شرکت ساعت سازی سواچ واگذار کرد.

"لوئی براندت"، در سال ۱۸۴۸ یک کمپانی تأسیس کرد که بعدها به شرکت امگا تبدیل شد. براندت، قطعات ساعت‌های خود را از صنعت گران محلی خریداری و ساعت‌های جیبی تولید می‌کرد. وی از همان آغاز فعالیت، محصولات خود را در کشورهای دیگر مانند ایتالیا، انگلستان و کشورهای اسکاندیناوی به فروش می‌رساند. در سال ۱۸۷۷، پسران براندت به او ملحق شدند و نام کمپانی را "لوئی براندت و پسران" گذاشتند. آن‌ها موفق شدند ساعت‌هایی تولید کنند که دقت بالایی داشت و تعمیر کردن آن‌ها نیز بسیار راحت بود. نام رسمی این شرکت از سال ۱۹۸۲ به "Omega SA" تغییر یافت.

ساعت امگا

کمپین تبلیغات ساعت امگا

امگا در بخش تبلیغ و اسپانسر بسیار پر تحرک بود و در میادین ورزشی زیادی حضور فعال داشت که از جمله آنها المپیک های زمستانی ۲۰۰۶, ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ همچنین رقابتهایی همچون تنیس, گلف و غیره اشاره کرد.
ناسا برای انتخاب ساعتی که قابل اطمینان برای سفرهای فضایی باشد محصولات امگا را انتخاب کرد و این گونه شد که اولین ساعت مچی که توسط یک فضا نورد به کره ماه رفت از شرکت امگا بود. نکته جالب این که نیل آرمستونگ اولین فضا نوردی بود که روی ماه پا گذاشت و او هم ساعت امگا به همراه داشت اما وقتی از این سفر به زمین برگشت متوجه شد ساعت خود را در کره ماه جا گذاشته!! به این ترتیب می شود گفت امگا در کره ماه هم نمایندگی دارد (خنده).

اما تنهای این ناسا نبود که ساعت اومگا را برای خود برگزیده بودند بلکه در سال ۱۹۹۵ جیمز باند معروف در فیلم هایی که بازی می کرد همیشه از ساعت امگا استفاده می کرد.

ساعت امگا در ایران

این مدل ساعت مچی از کشورهای زیادی (به صورت قانونی و غیر قانونی) وارد کشور ما می شوند و با توجه به این که این ساعت برند خاص است و تولیداتش اکثرا در قیمت های بالا عرضه می شود برای خرید ساعت اصلی Omega باید اطمینان داشت که فروشنده معتبر باشد تا مطمئن شوید یک ساعت اصلی امگا خریداری می فرمایید.

با توجه به مورد پسند قرار گرفتن ساعت امگا در ایران و پسند مدل های آن توسط هموطنان همچنین قیمت بسیار بالای ساعت اصلی امگا ما نمونه های مشابه اصلی این ساعت در کشور با تعداد بالا یافت می شود که هر کدام با کیفیت و قیمت متفاوتی عرضه می شوند.

ساعت امگا

وضعیت کنونی امگا

یکی از جدیدترین نوآوری‌های امگا در تولید ساعت‌های مقاوم در سال ۲۰۱۳، با معرفی Co-Axial 8508 اتفاق افتاد؛ این مدل ساعت در برابر میدان‌های مغناطیسی تا ۱۵ هزار گائوس مقاومت داشت. مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو، بیست و هفتمین حضور امگا به عنوان زمان سنج رسمی این رویداد پس از سال ۱۹۳۲ بود. کاهش قابل توجه وزن محصولات از نوآوری‌های اخیر ساعت‌های مچی امگا به شمار می‌رود. به عنوان مثال ساعت‌های "Ultra Light" امگا که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، وزنی حدود ۵۵ گرم داشت. در حال حاضر "رینالد آشلیمان"، مدیریت کل مجموعه امگا را بر عهده دارد.

مقاوم‌ترین ساعت‌ها در برابر میدان مغناطیسی توسط امگا ساخته می‌شوند ساعت‌های اختصاصی غواصی، خانواده‌ای مهم در میان محصولات امگا هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید

WhatsApp Logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای زمان اوران امید اریا محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2