ساعت دیواری را کجا و در چه ارتفاعی نصب کنیم؟

برای نصب ساعت دیواری، ارتفاع استانداردی وجود ندارد. ...

برای نصب ساعت دیواری، ارتفاع استانداردی وجود ندارد. ...

ساعت دیواری را کجا و در چه ارتفاعی نصب کنیم؟

جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۶۸۸۷ بازدید

ارتفاع نصب ساعت دیواری

برای نصب ساعت دیواری، ارتفاع استانداردی وجود ندارد. ساعت را در ارتفاعی قرار دهید که به هنگام نشستن و یا ایستادن موازی با چشم قرار بگیرد. به طور معمول گفته می‌شود در خانه هایی با سقف کوتاه ساعت را در ارتفاع پایینی در حدود ۱۵۰ سانتی متر و در خانه هایی با سقف بلند می‌توانید ساعت را تا ارتفاع ۱۶۵ سانتی متر نیز نصب کنید. این عدد با توجه به اندازه ساعت و جای نصب متغییر است.

نمی‌توان قانونی کلی برای نصب ساعت دیواری در دکوراسیون تعریف کرد، فقط با توجه به روانشناسی رنگ، توجه به نقش عناصر طراحی داخلی و کمی خلاقیت می‌توان از این وسیله جهت زیبایی و انتقال حس استفاده کرد.

ساعت دیواری

زمانی که تمامی عوامل محیطی از قالب معمول و استاندارد تبعیت می کنند ، به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری نیز باید به گونه ای باشد که، مرکز ساعت هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط قرار بگیرد. یا در صورت استفاده از متر ، باید مرکز ساعت حدود 152 الی 156 سانتی متر از سطح زمین بالا تر باشد و برای خانه هایی با سقف بلند این ارتفاع می تواند به 165 سانتی متر هم برسد. این ارتفاع برای ساعت های با ابعاد متداول ، با قطر تقریبی 30 تا 60 سانت میباشد

بهترین ارتفاع ساعت

برای رعایت زیبایی بصری، بهتر است ساعت را در ارتفاع 50-70 درصد بالایی دیوار، نصب کنید؛ گرچه این عدد، با توجه به ارتفاع دیوارشما و همچنین ابعاد ساعت، می تواند متفاوت باشد. به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری باید به گونه ای باشد که مرکز ساعت هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط قرار بگیرد. نصب ساعت دیواری در ارتفاع های بالاتر یا پایین تر، از حالت استاندارد خارج شده و تأثیر منفی بر دکوراسیون شما می گذارد. مرکز ساعت حدود 152 الی 156 سانتی متر از سطح زمین بالا تر باشد.

آیا ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری در خانه های مختلف با سقف های متفاوت متغییر است؟

امروزه سقف های کاذب در خانه های مختلف ارتفاع های متفاوتی برای دیوارهای خانه به وجود می آورند. اما این تفاوت ارتفاع آنقدر چشمگیر نیست که ارتفاع استاندارد برای نصب ساعت دیواری را زیر سؤال ببرد و شما را مجبور به انتخاب ارتفاع بسیار کم یا بسیار زیاد نماید.

ساعت دیواری

اما در صورتی که شما و خانواده شما همگی جزء افراد قد بلند یا قد کوتاه هستید، به جای تعیین خط دید یک فرد با قد متوسط می توانید، ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری را با خط دید قد خودتان تنظیم کنید و در صورتی که برای تعیین ارتفاع مناسب نصب ساعت دیواری از روش دوم استفاده می کنید، می توانید در محدوده بازه اندازه ها، اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

جهت مشاهده کالکشن ساعت های دیواری و ایستاده مجموعه زمان آوران امید آریا بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

ساعت دیواری شوبرت

دیدگاه خود را بیان کنید

WhatsApp Logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای زمان اوران امید اریا محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2