ساعت بند چرمی یا بند فلزی انتخاب کنیم؟

برای درک بهتر اینکه ساعت بند چرمی برای شما بهتر است یا ساعت بند فلزی، لازم است که مزایای هر کدام را بدانید تا در دراز مدت بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید...

برای درک بهتر اینکه ساعت بند چرمی برای شما بهتر است یا ساعت بند فلزی، لازم است که مزایای هر کدام را بدانید تا در دراز مدت بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید...

ساعت بند چرمی یا بند فلزی انتخاب کنیم؟

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۴۶۸ بازدید

هنگام انتخاب ساعت مچی، واقعیت های زیادی را باید درنظر گرفت، و خیلی مهم است که همه این واقعیت ها ، در تشکیل چهره کلی شخصیت شما مشارکت دارند. بالاخص، بند ساعت مچی نیز یکی از این جزئیات مهم است. برای درک بهتر اینکه ساعت بند چرمی برای شما بهتر است یا ساعت بند فلزی، لازم است که مزایای هر کدام را بدانید تا در دراز مدت بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید. برای شروع، خوب است به مزایا و معایب ساعتی که بند چرمی دارد بپردازیم.

ساعت بند چرمی

بندهای چرمی متداول ترین فرم در ساعت ها محسوب می شوند. ظاهر آنها بسیار عالی است و قدیمی نمی شوند. بندهای چرمی ساعت همیشه شیک هستند و برای هر مرد یا زنی که می خواهد حرفه ای بودن خود را بروز بدهد انتخاب خوبی هستند. مردی که ساعت با بند چرمی می پوشد، مردی ست که می داند چه چیزی می خواهد، و از تلاش کردن برای آن ابایی ندارد. به این معنی که، نگهداری از یک بند چرمی نیازی به تلاش بیش از حد توسط صاحب آن ندارد. مانند هر چیز پوشیدنی زینتی، یک ساعت بند چرمی را نمی بایست چند روز پشت سر هم پوشید.

چرم به مرور زمان فرسوده و پاره می شود، و می بایست هر چند وقت یکبار به آن روغن زد و ظاهر آن را براق نگه داشت. و اگر مالک ساعت، چرم را خیس کند (آب بزند) آنرا نابود می سازد، بدون شک.

نه تنها به زیر آب بردن چرم آنرا خراب می کند، بلکه حتی زیادی عرق کردن نیز خساراتی به آن وارد می کند. بطور خلاصه، در حالیکه ساعتهای چرمی بسیار چشم نواز و شیک هستند، این شیک بودن نیاز به مراقبت هایی خواهد داشت، این به شما بستگی دارد که آیا این مراقبت ها ارزشش را دارد یا نه.

بند فلزی در ساعت

بندهای فلزی جایی خود را نشان می دهند که بندهای چرمی کارایی ندارند، به این معنی، که شاید به اندازه چرم چشم نواز نباشند، ولی بندهای فلزی نیاز به مراقبت کمتری دارند. آنها به سرعت فرسوده نمی شوند، و اگر هم کمی فرسوده بنظر بیایند، با برق انداختن و پولیش در چشم بهم زدنی دوباره تازه می شوند. فلز پاره نمی شود، با عرق بدن شما خراب نمی شود بر خلاف چرم، ولی همانطور که پیشتر نیز گفتیم، بند فلزی شیک و استایل و اعتباری که بند چرمی می دهد را ندارد.

از آن گذشته، پوشیدن یک ساعت مچی بند فلزی در رویداد های رسمی خیلی قدیمی شده، وقتی می خواهید بین ساعت مچی با بند چرمی یا بند فلزی تصمیم بگیرید، این بر می گردد به ارزشهای شخصیتی شما. آیا شما از آن دسته کسانی هستید که پیشروی مد و شیک پوشی هستید؟ اگر اینطور است، پس یک بند چرمی مناسب شماست. یا اگر شما ساعت را بخاطر کارآیی اش می خواهید، و نیازی به تعویض آن ندارید، در آنصورت بند فلزی مناسب حال شما خواهد بود.

البته بد هم نیست که در هر دو مدل بند ساعت سرمایه گذاری کنید تا در کمد لباس خود از تنوع انتخاب بهره مند گردید.

نقش ساعت بند چرمی و بند فلزی در استایل شما

ساعت های بند فلزی نسبت به ساعت های بند چرمی با راحتی بیشتری قادرند با لباس افراد هماهنگ گردیده و ست بشوند. اگر شخصی علاقه مند به ایجاد استایلی رسمی و شیک برای خود باشد بهتر است گزینه هایی با بند چرمی را انتخاب نماید. ساعت های با بند چرمی در تولید یک استایل نیمه رسمی کاربرد زیادی دارند. این نوع ساعت ها نسبت به ساعت های با بند فلزی به صورت انتخابی هوشمندانه محسوب می شوند. بعضی از افراد متمایل به ایجاد استایلی قدرتمند برای خود بوده که در این صورت بهتر است ساعت های مچی بند فلزی را به کار برند. بند چرمی در ساعت مچی سبب می گردد تا استایلی شیک و نیمه رسمی برای استفاده کنندگان ایجاد شود.

شستشوی بند ها

در بعضی مواقع بند ساعت های بند فلزی زنگ می زند در این صورت استفاده از از مواد شوینده خنثی به همراه کمی آب و شستشوی بند فلزی ساعت با آن گزینه ای مناسب محسوب می گردد. اگر مقدار این زنگ زدگی زیاد شود می توان با استفاده از یک مسواک شکاف های که دچار شده به زنگ را توسط آن پاک نمود. ساعت های مچی که خاصیت ضد آب ندارند در صورت لزوم استفاده با آب می بایست با پلاستیک بسته بندی آشپزخانه بسته شوند تا مانع از نفوذ آب به قسمت های داخلی آن ها شود. بعد از تمیز نمودن بند فلزی ساعت های زنگ زده بهتر است با حوله کاملا خشک گردند.

همچنین کسانی که در موقع بستن ساعت مچی عرق می نمایند بهتر است ساعت را از دست باز کرده و توسط حوله و یا دستمالی خشک نموده و سپس آن را دوباره ببندند. در موقع خارج نمودن ساعت مچی از دست نیز ساعت را در مکانی مناسب قرار دهید تا تهویه هوا به خوبی در آن صورت گیرد. در موقع عرق نمودن بند ساعت های چرمی می بایست اندکی شل گردد تا به دست آسیب وارد نشود. از سایر راه های مراقبت از ساعت مچی این بوده که نباید برای مدتی طولانی در معرض نور آفتاب قرار گیرد. قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب سبب تغییر رنگ و فرم ساعت می شود.

در هنگام ایجاد ترک و یا خرابی بند ساعت می بایست آن را تعویض نموده و بندی جدید را به جای بند فرسوده استفاده کرد. بعضی از بندهای ساعت مچی هنگامی که در معرض نور خورشید قرار دارند آسیب دیده و لکه دار می شوند و یا رنگ سایر اجسام را به خود می گیرند. این گروه از بندها با عنوان بندهای پلی اورتانی شناخته شده که دارای حالتی نیمه شفاف می باشند. این نوع بندها از سوراخ های فراوانی بر روی خود برخوردارند که به آسانی سبب جذب نمودن لکه ها و رنگ سایر اجسام نزدیک به آن ها می شوند.

بندهای پلی اورتانی نسبت به با بندهای چرمی و نیز فلزی به دشواری تمیز می گردند. چنانچه این حالت را مشاهده نمودید می بایست بند مذکور تعویض شده و بندی جدید جایگزین ان گردد. لکه های فراوانی از قبیل لکه روغن موجودند که به آسانی از بین نمی روند در نتیجه بهتر است بندهایی که لکه دار گردیده اند با بندی نو تعویض شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید

WhatsApp Logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای زمان اوران امید اریا محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2